سامانه نوبت دهی بایوویزیت، با هدف تسهیل در امور نوبت دهی و به منظور ساماندهی و مدیریت هدفمند مطب ها و کلینیک ها، امکانات و قابلیت های ویژه خود را در طیف وسیعی از مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور عرضه کرده، سامانه بایوویزیت با قابلیت کاربری آسان، امکان دریافت نوبت ویزیت بصورت آنلاین را فراهم نموده و بیمار با توجه به تقویم زمانبندی پزشک و به تناسب زمانبندی خود به مطب ها مراجعه می کند.

از دیگر قابلیت های بایوویزیت برای بیماران می توان به امکان مشاهده نوبت های ثبت شده، تغییر و حذف نوبت، امکان ارسال اسناد و مدارک پزشکی بیمار، مشاهده کد رهگیری و دانلود نسخه های گذشته و ..... اشاره کرد.

علاوه بر این با قرار گرفتن پروفایل پزشک(رزومه کاری، تحصیلات، تجربیات، و سوابق کاری...) در تخصص های مختلف در معرض دید کاربران توجه بسیاری از بیماران در سراسر کشور را به مهارت های کاری پزشکان جلب می کند و همانند منشی هوشمند با امکان ثبت نوبت ها در تقویم کاری منشی به نظم دهی، و سرعت عمل منشی ها کمک کرده و مطب ها با داشتن دسترسی های لازم در بایوویزیت، می توانند اطلاعات مربوط به نوبت های بیماران را مدیریت کرده و گزارش های مختلفی از نظر مدیریت صندوق و امور مالی مطب تهیه کنند.